2. Ülkemizde küresel ısınmanın etkilerini görüyor musunuz? Araştırmanızdan hareketle düşüncelerinizi ifade eden bilgilendirici bir metin yanız. Yazınızı grafik, tablo ve çizelgeyle destekleyiniz.

7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 2. Ülkemizde küresel ısınmanın etkilerini görüyor musunuz? Araştırmanızdan hareketle düşüncelerinizi ifade eden bilgilendirici bir metin yanız. Yazınızı grafik, tablo ve çizelgeyle destekleyiniz. Sorusunun Cevabı.

 
Doğa olayları sonucu ve insanlar tarafından doğaya salınan gazların dünya yüzeyinden güneş ışınlarını tutması sonucunda ortalama sıcaklıkların artmasına küresel ısınma denir.
Ülkemizde son yıllarda sanayileşme artmıştır. şuan hemen her evde en az bir araba kullanılmaktadır. egzozlardan çıkan zehirli gazlar da doğaya salınmaktadır. ya da evlerimizi kışın ısıtmak için kömür yada doğal gaz gibi maddeler kullanırız. bunlar da doğayı olumsuz şekilde etkilediği için küresel ısınma kaçınılmaz olmaktadır. bunu engel olamayız ama en azından çevre dostu şeyler kullanarak azaltmamız mümkündür. mesela mecbur kalmadıkça araç kullanılmamalı. fabrikalara filtre takılmalı ki zehirli gazlardan hem insanımız hem de doğamız kötü etkilenmesin. önemli olan bilinçli ve doğru hareket etmek ve bu olayı olabildiğince yavaşlatmaktır.

Our Score

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir