Aşağıdaki görselleri inceleyiniz. Bu görsellerin çağrıştırdığı duygu ve düşüncelerinizi anlatacağınız hikâye edici bir metin yazınız.

6. Sınıf Türkçe Aşağıdaki görselleri inceleyiniz. Bu görsellerin çağrıştırdığı duygu ve düşüncelerinizi anlatacağınız hikâye edici bir metin yazınız. konusunun cevabını kısa olarak ele alacağız.


Cevap : VATAN SEVGİSİ
15 Temmuz gecesiydi. Biranda selalar okunmaya başladı. Babam hemen kumandayı alarak haber kanalını açtı. darbeci askerler yönetime el koymaya çalışıyorlardı. Babam hemen amcalarımı arayarak meydanlara çıkacaklarını söylediler.
Babam eski zaman da olan yani atalarımızın ülkeyi korumak için canla başla cephede mücadele ettiği o duyguyla meydanlara koştu. Hep beraber darbeci askerleri püskürtmeye çalıştılar. Bu durum beni çok gururlandırdı. Bizler ülkemizin, bağımsızlığımızın elimizden gitmemesi için vatan sevgisiyle düşmanı püskürttük. Sabaha karşı darbeci askerler teslim oldu. Babam da eve geldi. Bu olayı hiçbir zaman unutamayacağımı ve hatırladıkça gururlanacağımı anladım.


 

Our Score

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir