Aşağıya “Ulusal Bağımsızlık ve Cumhuriyet” konulu bilgilendirici bir metin yazınız. Yazınızı yazarken “ama, bununla birlikte, lakin, fakat, buna rağmen, ancak” kelime ve kelime gruplarını uygun yerlerde kullanınız.

6. Sınıf Türkçe Aşağıya “Ulusal Bağımsızlık ve Cumhuriyet” konulu bilgilendirici bir metin yazınız. Yazınızı yazarken “ama, bununla birlikte, lakin, fakat, buna rağmen, ancak” kelime ve kelime gruplarını uygun yerlerde kullanınız. konusunun cevabını kısa olarak ele alacağız.


Cevap :
Tarihimizde Cumhuriyet kurulması için pek çok zor aşamadan geçilmiştir. Bağımsızlık kazanmak için canını, malını hiçe sayarak düşman askerler ile savaşmışlardır. Yaşlı, genç, erkek kadın demeden herkes cephelere koşmuştur. Düşmanların eziyetleri devam etmiş ama atarlarımız buna rağmen vatanı korumaktan vazgeçmemişlerdir.
İşte bu Cumhuriyet böyle kahraman atalarımız sayesinde kurtarılmıştır.  Bizlerde bu emanete sahip çıkarak bağımsızlığımızı her zaman korumalıyız. Al yıldızlı bayrağımızı göklerden indirmemeliyiz.


 

Our Score

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir