b) Seçtiğiniz değerle ilgili öyküleyici bir metin yazınız. Aşağıdaki yazı taslağını doldurup yazınıza uygun bir başlık koymayı unutmayınız.

8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı b) Seçtiğiniz değerle ilgili öyküleyici bir metin yazınız. Aşağıdaki yazı taslağını doldurup yazınıza
uygun bir başlık koymayı unutmayınız. Sorusunun Cevabı.

Canım Vatanım

Vatan, kelime anlamı olarak; üzerinde bağımsız yaşadığımız, milletimiz ve ailemizle hatıralarımızı oluşturduğumuz, kültürümüzün, devletimizin ve tarihimizin ortak öğesi toprak parçasıdır. Fakat canla başla savaşlarla atalarımızın bir karışı için canını verdiği bu güzel vatan öyle bir cümleyle ifade edilemez. Vatan dediğimizde bile içimiz titremeli o büyük vatan aşkıyla içimiz titremelidir.
Vatan bizim her şeyimizdir. Yaşamımızı sürdürdüğümüz bağımsızlığımız özgürce kimsenin boyunduruğu altında yaşamadığımız, nefes aldığımız yerdir vatan.  Elbette ki öncelikli görevimiz bu güzel vatanı korumak ve ona layık bir şekilde koruyup içinde yaşayan insanlarla birlik ve beraberlik içinde yaşamaktır.
Vatan sevgisi hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar değerlidir. Bize düşen kalplerimizdeki sevgi ve bağlılıkla vatanımıza hak ettiği değeri verip her zaman, her durumda sahip çıkmak ve onu korumaktır.
 
Yazının Konusu: Vatan Sevgisi
Yazının Ana Fikri: Vatanı sevmek yetmez aynı zamanda korumak ve ona sahip çıkmak zorundayız.

Our Score

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir