Engelli insanların hayatıyla ilgili bir hikâye yazalım. Hikâyemizde aşağıda verilen kelimeleri de kullanalım.

3. Sınıf Türkçe Engelli insanların hayatıyla ilgili bir hikâye yazalım. Hikâyemizde aşağıda verilen kelimeleri de kullanalım. konusunun cevabı kısa olarak ele alacağız.


Cevap : Okuldaki Engelli Arkadaşım
Bugün sınıfımıza yürüyemeyen bir engelli arkadaşımız geldi. İlk gün herkes ondan uzak durmaya çalışıyordu. Herkes onu garipseyip farklı görüyordu. Ben yanına giderek bu arkadaşımla tanıştım. Adının Zeynep olduğunu öğrendim. En çok yapmak istediğinin koşmak olduğunu söyledi bana. Bir araba kazasında bacaklarını kaybetmiş. Onun için üzüldüm. Ama o böyle bir şey yaşamasına rağmen hayattan ümidini kesmemiş ve bizlerde olmayan hırsı onda gördüm. Bacaklarını kaybettikten sonra resim yeteneğini fark edip bu alanda ailesi ilerlemesini istemiştir. O da bunu severek yapmaya başlamış.
Aralarında aynı yerde bulunmaktan başka hiçbir ortak özellik bulunmayan kişilerden oluşan topluluk. Engelli vatandaşlar günlük yaşamda pek çok sorunla karşılaşırlar. Biz normal insanlar gibi çoğu aktiviteyi yapamazlar, istedikleri yerlere gitmeleri bile bazen zor olabilir. Bizler onlar için ayrılan yerleri işgal etmemiz gerekir. Onları garipsememeli ve dışlamamalıyız.


 

Our Score

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.