İzlediğiniz filmde askerlerimize cephane taşıyan çocuklardan biri olduğunuzu hayal ederek defterinize, yukarıda okuduğunuz metnin özelliklerine uygun bir metin yazınız.

6. Sınıf Türkçe İzlediğiniz filmde askerlerimize cephane taşıyan çocuklardan biri olduğunuzu hayal ederek defterinize, yukarıda okuduğunuz metnin özelliklerine uygun bir metin yazınız. konusunun cevabını kısa olarak ele alacağız.


Cevap :
03/01/2018
Canım Annem,
Bugün yolculuğumuzun onuncu günü. Hava soğuk olsa da birbirimize yakın yürüdüğümüz için hiç üşümüyoruz. Arada birbirimizle şakalaşıp moralimizi yüksek tutmaya çalışıyoruz. Yolculuğumuzdaki tek sorun vahşi hayvanlar. Arada kurt sürüleri önümüzü kesiyor. Hasan Çavuş sağ olsun, iki el tüfek atıp sürüyü kaçırıyor. Ama geceleri kurt ulumaları hepimizi tedirgin ediyor. Hamdolsun hepimiz iyiyiz. Sağlıklarımız yerinde. Bir de hasretlik olmasa. Seni, ablamı da çok özledim. Her gece rüyamdasınız. Ama vatan görevidir. Katlanmak boynumuzun borcudur. Annem, kendine de ablama da iyi bak. Beni merak etmeyin. Görevimiz yerine getirip bir an önce yanınıza geleceğim. Gelemesem de vatan sağ olsun.
Oğulun Mustafa


 

Our Score

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir