“Kaşağı” metninin ana fikrinden yola çıkarak bir hikâye yazınız. Hikâyenize uygun bir başlık koyunuz.

8. Sınıf Türkçe Ders Kitabı “Kaşağı” metninin ana fikrinden yola çıkarak bir hikâye yazınız. Hikâyenize uygun bir başlık
koyunuz. Sorusunun Cevabı.

Ölümün Keşkesi Olmaz

Bundan iki yıl önce yaz tatilinde dayımların yazlığına gittik. Daha doğrusu her yaz giderdik. Kuzenim astım hastasıydı. Bu yüzden ilgiler genelde onun üzerinde olurdu. Ben de bundan hiç keyif almazdım. Bİrgün bir plan kurdum ve onun üstünden ilginin gitmesini rezil olmasını istiyordum. Ona dedim ki hadi babanın arabasının anahtarını  al bir kaçamak yapalım dedim.  Önce yok dedi sonra ben küsmüş gibi yaptım oda kıramadı tabiki. Biz herkesten gizli çıktık. Herşey gayet iyi ilerliyordu. Ben arabayı bilerek bir yere sürttürüp çizdirdim. sonra eve gelip dayı biz kuzenle gizlice arabanla çıktık ama o bunu senden gizlememizi asla söylemememiz gerektiğini söyledi fakat ben yalan söyleyemem dedim. Bide arabayı yanlışlıkla da çizdirdi ama bilerek değil lütfen ona kızma dedim. Tabiki dayım bir sinir odadan çıkıp kuzenime çok kızdı bizi nasıl böyle bir hayal kırıklığına uğratırsın diye kuzenim çok kötü oldu babasının böyle bağırıp çağırmalarını kaldıramadı nefesi daralıp yere yığıldı. Hastaneye kaldırdık.

Ben vicdan azabı duyuyordum. Ama bir türlü kimseye birşey söyleyemedim. Ben yalan söyledim her şey benim yüzümden diyemedim. Sadece onun uyanmasını ve ondan af dilemeyi bekliyor. Allah’a dua ediyordum. maalesef beklediğim olmadı kuzenim o komadan  çıkamadı öldü. Keşke yapmasaydım keşke ölmeseydin keşke keşke Hayatım hep bu kelime ile pişmanlık duygusuyla içten içe beni eritti bitirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir