Yardımlaşma hakkında gazete ve dergi haberleri derleyiniz. Yardımlaşmanın önemiyle ilgili bir konuşma hazırlayınız.

7. Sınıf Türkçe Yardımlaşma hakkında gazete ve dergi haberleri derleyiniz. Yardımlaşmanın önemiyle ilgili bir konuşma hazırlayınız. konusunun cevabını kısa olarak ele alacağız.


Cevap : Yardımlaşmak insanın bir insanla, bir hayvanla, bir bitkiyle iş paylaşımıdır. Yaşlıların eli kolu ayağı olmaktır. Hayvanların sıcak uyuyacağı battaniye olmaktır. Küçüklerin uzanamadığı yer olmaktır. Bitkilerin kuru topraktaki suyu olmaktır. Yardımlaşmak güzeldir. Pandemi zamanında kapıya çıkıp ”Yavrum bana marketten şunları alır mısınız?” diyen Burhan Kılıçkını Amca’ya marketten ihtiyaçlarını almaktır yardımlaşma.
Ülkemizde Kızılay kuruluşu sayesinde kan bağışı yapmakta bir yardımlaşmadır. Yardımlaşma insanları birbirine bağlar. Yardım sadece insanlar arasında olmaz hayvanlara da yardım etmemiz gerekir. Bazen aç bir köpek görebiliriz, susamış bir kedi onlara yaptığımız yardımlar bize de etki eder. En azından kendimizi mutlu hissederiz. Yardım ettiğimiz için birinin mutluluğuna ortak oluruz. Bu yüzden yardımlaşın ve yardımlaşmaya teşvik edin.


 

Our Score

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir