Aşağıdaki hikâye unsurlarını kullanarak hikâye edici bir metin yazınız.

6. Sınıf Türkçe Aşağıdaki hikâye unsurlarını kullanarak hikâye edici bir metin yazınız. konusunun cevabı kısa olarak ele alacağız.


Cevap :
Olay: Öğrencilerin kütüphanede öğretmenleriyle kitaplar üzerine sohbet etmeleri.
Kahramanlar: Eren Öğretmen, Hüseyin, Çetin, Demet ve Gülşah
Yer: Okul Kütüphanesi
Zaman: Cuma günü okul çıkışı

KİTAP SOHBETİ

(Başlık)

Günlerden cumaydı. Eren Öğretmen Türkçe dersinde kitapların önemini anlatıyordu. Üçüncü derstelerdi. Kitapta son soruya gelmişlerdi. ”Kitap hakkında öğretmeninizle sohbet ediniz.” yazıyordu. Eren Öğretmen hadi sohbet edelim derken zil çaldı. Öğrencilere sohbet etmek isteyen var mı var ise çıkışta okul kütüphanesinde buluşalım çocuklar dedi. Çocuklardan Hüseyin hızlıca sınıfa sordu ben gideceğim gelmek isteyen var mı? diye. Çetin, Demet ve Gülşah gelebileceklerini söyledi.
Okul Çıkışında İstiklal Marşını okudular. Hüseyin, Çetin, Demet ve Gülşah kütüphaneye geçtiler. Eren Öğretmende geldi. Kitapların ne ile yapıldıklarını anlattı Eren Öğretmen. Sorularını sordu çocuklara. Çetin nasıl ağaçların o kadar ince kesildiğini sordu. Eren Öğretmen yapılan makinanın o kadar ince kesebildiğini söyledi. Okumak istedikleri kitapları sordu Eren Öğretmen. Çocuklar teker teker söylediler. Kitapta hangi konulardan hoşlandıklarını, ne tür kitap okumayı sevdiklerini teker teker sordu Eren Öğretmen. Hüseyin, Çetin, Demet ve Gülşah ondan sonra her hafta cuma günü okul çıkışı Eren Öğretmenle sohbet etmek için kütüphanede buluştular. Gün geçtikçe daha çok öğrenci katıldı ve böyle devam etti.


 

Our Score

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir