Kitapların dünyasında yaşamak konulu bilgilendirici bir metin yazınız. Metninize içeriğine uygun bir başlık koymayı unutmayınız.

6. Sınıf Türkçe Kitapların dünyasında yaşamak konulu bilgilendirici bir metin yazınız. Metninize içeriğine uygun bir başlık koymayı unutmayınız. konusunun cevabı kısa olarak ele alacağız.


Cevap :
KİTAP OVASI
 
Kitaplar bize hem hayal gücü sağlar hem de kelime dağarcığımızı genişletir. Daha düzgün cümleler kurmamızı sağlar. Peki sadece bunlarla mı kalıyor? Hayır tabi ki de. Bu zamanlarda gençlerimiz hep kendi başlarına bir şeyler yapmak istiyor. Kendi köşelerine çekilip bir yandan bir şeyler yaptıklarını düşünüyorlar. Onlar için tam da bu işe yarıyor. Kitaplar sizi ayrı bir dünyaya çekiyor. Sanki o dünyanın kahramanı sizmişsiniz gibi. Yaşlıların da göremeseler bile kitap okumaya çalıştıklarını görmüşsünüzdür. Kendi hayat serüvenleri dışında bir yandan da başka dünyalarda gezinmek isterler. İşte kitap sizin yanınızda biri size seslense bile duymayacağınız kadar içine çeken bir yandan da o kadar bilgilendirici, konuşmanızı, telaffuzlarınızı geliştirebilecek bir eşyadır. Bu yüzden kitap okumalı ve okutmalıyız. Kendi zevkimize de uygun seçmeliyiz kitapları.


 

Our Score

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir