Türk kültüründe misafirin önemini ve misafirliğin sosyal hayattaki yerini belirten bir konuşma hazırlayınız. Konuşmanızı misafirliği konu alan görsellerle destekleyiniz. Konuşmanız için prova yapmayı unutmayınız.

5. Sınıf Türkçe Türk kültüründe misafirin önemini ve misafirliğin sosyal hayattaki yerini belirten bir konuşma hazırlayınız. Konuşmanızı misafirliği konu alan görsellerle destekleyiniz. Konuşmanız için prova yapmayı unutmayınız. konusunun cevabı kısa olarak ele alacağız.


Cevap :
Bizde yani Türklerde misafirlik komşuluk ilişkileri çok önemlidir. Misafirliğe giderken elimiz boş gitmeme adedi vardır. Çocukların büyüğünün elini öpme adedi vardır. Türkiye’de insanlar birbirini ziyarete gidip onlarla sohbet etmek ister. Her gün farklı yerlerde misafirliğe gidende görülür, her gün farklı misafirlerin geldiği de. Bu sosyal yaşantıya bayağı yansımıştır. Türk kadınlarında gün tabiri ile misafirlik yapanlar vardır. Hep beraber bir evde toplanıp yemekler yenip sohbet edilir. Kısırlar, börekler, sarmalar ve dolmalar yapılır. Bazı günler ise ”Altın Günü” olarak yapılır. Değerli eşyalar bir evde toplanır ve ev sahibine verilir. Her ay farklı evde toplanılır. Misafirlikler bunlar gibi çeşitli aktivitelerle desteklenmiştir. İnsanlar birbirleri ile iç içe olduklarından dolayı misafirlikte çok önemlidir.


 

Our Score

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir